Discgolf

Discgolf je sport jako každý jiný. Dá se popsat pár slovy, ale má pravidla, která to tak trochu komplikují. Cílem je dostat létající disk z výhoziště do koše na co nejmenší počet hodů. Každý hraje sám za sebe a disky může před každým hodem měnit – a taky to tak dělá, protože každý létá jinak daleko a různě zatáčí.

Discgolf je vhodný pro každou věkovou skupinu. Můžete ho tedy hrát ve škole v tělocviku, se spolužáky, s přátely či s babičkou. Všichni zároveň v jedné skupince.

Kde discgolf hrát

Vaše škola žádnou discgolfovou sadu asi ještě nemá, ale nezoufejte. Nemusíte vyhrát, abyste si měli kde zahrát. V České republice je totiž už přes 120 pevných discgolfových hřišť, která jsou většinou přístupná úplně zdarma! Jejich kompletní seznam a mapu najdete níže a na mapotic.com/kde-hrat-discgolf/.

O České asociaci discgolfu

Česká asociace discgolfu v České republie zaštřešuje discgolf. Stará se o jeho rozvoj, združuje discgolfové kluby a jejich členy, pořádá discgolfové ligy a turnaje (v letošním roce třeba Mistrovství Evropy) a mimojiné zastřešuje i tuto soutěž pro školy. Její oficální web najdete na www.cadg.cz.